Passers‎ > ‎

Newton UPCAT Passers 08-09

(Academic Year 2007-2008)

Lindon Abarra (PSU Bayambang)
Christian James Amil (UE - SLS)
Andrew Noel Aragon
(Ramon Magsaysay (Cubao) High School)
Clarine Joyce Aquino
(Francisco Q.Duque Memorial Foundation Special Science High School)
Trishia Janine Atienza
(Little Shoe Integrated School-Carmen)
Heide Dyan Ballesteros
(Urdaneta City National High School)
Rocelle Mae Barrientos
(Divine Grace- Urdaneta)
Mikhail Basbas
(Joyland School)
Roselle Joy Anne Basas
(Ramon Magsaysay (Cubao) High School)
Izrael Zenar Bautista
(Ramon Magsaysay (Cubao) High School)
Michael Angelus Bautista
(Philippine Science High School - IRC)
Natasha Mae Benitez
(Edna's School San Carlos)
Maruh Michelle Bernardo
(St. Paul College of Bocaue)
Jehanne Mae Bonifacio
(Cherished Moments School)
Lilibeth Mae Bravo
(Urdaneta City National High School)
Ralaine Princess Bulatao
(Philippine Science High School - Diliman)
John Jake Gregory Bustos
(Meycauayan College)
Consuelo Jasmin Cacabilos
(Little Shoe Integrated School-Carmen)
Jessica Caras
(Philippine Science High School - Diliman)
Ronnie James Casamayor
(Urdaneta City National High School)
Therese Ezra Castrojas
(Lingayen Educational Center)
Marc Jayson Cayabyab
(Edna's School San Carlos)
Karl Rodney Cerezo
(Edna's School)
Adson Jr. Chua
(Mother Goose Special Science Schools Inc)
Luigi Conti
(Saint Bridget College)
Alyza Marielle Cruz
(Pasay City West High School)
French Clifford Dacion
(Philippine Science High School - IRC)
Dominic Andrew Dela Cruz
(Mary Help of Christian Academy-Binmaley)
Ana Joan Dilao
(Ramon Magsaysay (Cubao) High School)
Dione Mae Dioquino
(Edna's School)
Christopher Bryan Dizon
(St. Albert the Great School)
Joeffrey Domingo
(Edna's School)
Krystel Flaine Dorao
(Philippine Science High School- IRC)
Conrad Jerome Dumayag
(Quezon City Science High School)
Ric Marc Estrada
(St. Andrew Catholic School)
Nicole Denise Fabia
(Cherished Moments School)
Robert Francis Fernandez
(Divine Word Academy - Dagupan)
Charisse Ferrer
(Pangasinan Colleges of Science and Technology-Urdaneta City)
Marie Fatima Ferrer
(Francisco Q.Duque Memorial Foundation Special Science High School)
Terence Mark Arthur Ferrer
(Pangasinan National High School)
Jackielyn Francisco
(Miriam College)
Richelle Frugal
(St. Albert the Great School)
Dean Martoni Galapon
(Philippine Science High School - Diliman)
Kelsey Rhyss Galleon
(Ednas School of San Carlos)
Joanna Gamboa
(Mangaldan National High School)
Cristina Hernandez Gorrospe
(Mother Goose-Urdaneta City)
Ressa Gutierrez
(Urdaneta City National High Schoo)
Desiree Ico
(Edna's School)
Ma. Isabel Idolor
(Miriam College)
Maria Tala Kristina Jovellanos
(Mother Goose Special Science Schools Inc)
Krizia Isabel Lampa
(San Beda College)
Allyssa Katrina Lavarias
(Philippine Science High School - IRC)
Mariel Ann Lepaña
(Philippine Science High School - Diliman)
Cheska Angeli Llamas
(St. Albert the Great School )
Jerome Lopez
(Daniel Maramba National High School)
Eloisa Katrina Madamba
(Urdaneta City National High School)
Kristine Isabel Maniacop
( Edna's School)
Roger Ray Maniquis
(Don Roces Science Technical High School)
Job Buds Marata
( Edna's School)
Mark Arthur Martinez
( Edna's School)
Rolando Jr. Menor
(Ednas School of San Carlos)
Christine Mislang
(Francisco Q.Duque Memorial Foundation Special Science High School)
Sienna Aira Molina
(Urdaneta City National High School)
Sarah Jessica Napoles
(Ramon Magsaysay (Cubao) High School)
Christal Elgie Nicomedes
(Ramon Magsaysay (Cubao) High School)
Eris Oba
(Edna's School)
Ma. Alma Ocampo
(Ramon Magsaysay (Cubao) High School)
Nina Patrizzia Panaligan
(Colegio San Jose De Alaminos)
Allanah Cris Paragas
(Francisco Q.Duque Memorial Foundation Special Science High School)
Adrian Roy Pasion
(Urdaneta City National High School )
Maro Peña
(Don Roces Science Technical High School)
Catherine Pendor
(Ramon Magsaysay (Cubao) High School)
Tristan Jaini Pernia
(Philippine Science High School - IRC)
Jennifer Planas
(Colegio San Jose De Alaminos)
Daughertee Quiroga
(Mangatarem National High School)
Maricar Rabonza
(Don Roces Science Technical High School)
Joanna Rangasa
(Ramon Magsaysay (Cubao) High School)
Jana Marica Rangel
(Ednas School)
Melody Rapallo
(Joyland School)
Kathleen Rose Rayos
(Dominican)
Doneelene Reyes
(Divine Word College of Urdaneta)
Regine Sagun
(Philippine Science High School - IRC)
Clarence Frank Salting
(San Beda College Rizal Campus)
Michael Joseph Samson
(St. Charles Academy)
Raisa Marielle Serafica
(Ednas School)
Erika Joy Pastoral
(Philippine Science High School- IRC)
Paul Brian Soriano
(Philippine Science High School- IRC)
Charlyn Saguitan
(Dominican)
Reuben Sy
(Ednas School of San Carlos)
Karla Trysha Taaca
(Divine Grace- Urdaneta)
Jose Carlo Tadena
(Binalonan National High School)
Rochelle Leah Tomboc
(Juan G. Macaraeg NHS-Binalonan)
Lorriance Valdez
(College of St. Michael the Archangel-Binalonan)
Ma. Theresa Velasco
(Edna's School)
Ceszie Louise Vertudes
(Philippine Science High School- IRC)
Christia Djorella Vicente
(Cherished Moments School)
Ma. Sarah Jane Villostas
(Edna's School)
Margaux Wong
(Divine Word Academy - Dagupan)

Comments