Passers‎ > ‎

Newton UPCAT Passers 07-08

(Academic Year 2007-2008)

Paul Adrian Alejo (Urdaneta City National High School)
Charlote Alidon (Ramon Magsaysay High School, QC)
Lady Godiva Alvaro (Urdaneta City National High School)
Ryan Christopher Aquino (Cherished Moments School, DC)
Emmanuel Brian Arceo (Philippine Science High School Diliman)
Desiree Ruth Badua (Cherished Moments School, DC)
Rossa Bernadine Bartolome (UP Integrated School Diliman)
Rachel Mary Anne Basas (Ramon Magsaysay High School, QC)
Anthony Vincent Bautista (Philippine Science High School IRC)
Veronica Beltran (UP Integrated School Diliman)
Alan Garrick Bercero (Philippine Science High School Diliman)
Jennifer Briones (Ramon Magsaysay High School, QC)
Mary Ann Callejo (St. Albert the Great School, DC)
Michelle Ckorin Calpito (Urdaneta City National High School)
Karlo Angelo Camagay (Ednas School, DC)
Ma. Bernadette Canay (Ramon Magsaysay High School, QC)
Neil Francis Caranay (Calasiao Educational Center)
Dalvie Casilang (Philippine Science High School IRC)
Miguel Patrick Cerezo (Philippine Science High School IRC)
Marielynn Chanco (Ramon Magsaysay High School, QC)
Gale Coquia (Cherished Moments School, DC)
Bernalyn Cuison (Cherished Moments School, DC)
Camille Mae Dajay (Notre Dame School, DC)
Krista Datuin (Ednas School of San Carlos)
Liza Victoria De Sagun (Ramon Magsaysay High School, QC)
Jeseth Marie De Vera (Dominican School, DC)
Bella Stephanie Diaz (Pangasinan State University)
Mark Lorenzo Dizon (Cherished Moments School, DC)
Maria Althea Elinzano (Philippine Science High School IRC)
John Michael Escarro (San Benildo Integrated School)
Portia Lorica Eslao (Little Shoe Integrated School, DC)
Joella Estrada (Urdaneta City National High School)
Mary Grace Evangelista (Santo Thomas Catholic School, DC)
Jamyka Fama (Ednas School of San Carlos)
Don Eumar Galapon (Philippine Science High School Diliman)
Shara Mae Garlitos (Cherished Moments School, DC)
Jose Gonzales Jr. (Ramon Magsaysay High School, QC)
Sean Edbee Guico (College of St. Michael, UC)
Anna Kathrina Gutierrez (Ednas School, DC)
Rose Melynn Hilario (New Era University)
Ma. Paulina Ignacio (Miriam College High School, QC)
Danzen Imus (Divine Word College of Urdaneta)
Lyka Joson (FQDMF Special Science High School, DC)
Jan Derek Junio (Philippine Science High School IRC)
John Aldrin Lagarde (Ramon Magsaysay High School, QC)
Alvin James Lagmay (Ramon Magsaysay High School, QC)
John Christopher Lopez (Philippine Science High School IRC)
Nestor Lopez (La Immaculada Concepcion School)
Gelbert Paul Macaraeg (Philippine Science High School IRC)
Lesley Manantan (Our Lady of Manaoag College)
Charmaine Mara Manuel (St. Francis School, UC)
Stacey Kaye Manuel (Dominican School, DC)
Adrienne Belle Maramba (Philippine Science High School Diliman)
Patricia Luz Mariano (Miriam College High School, QC)
Alexis Martinez (Philippine Science High School IRC)
Jeff Matienzo (Ramon Magsaysay High School, QC)
Juliano Juma Mendoza (Ednas School of San Carlos)
Katherine Meneses (Divine Word Academy Dagupan)
Marc John Menor (Ednas School of San Carlos)
James Mercado (Mangaldan National High School)
Mary Joy Movida (Philippine Science High School IRC)
Heidi Jesse Moya (Urdaneta City National High School)
Mary-Anne Nino (Urdaneta City National High School)
Daryl Marc On (Ednas School of San Carlos)
Mark Anthony Pabit (Sto. Domingo National High School, Quezon)
Nadyn Imee Peralta (Urdaneta City National High School)
Karina Perez (School of the Holy Spirit, QC)
Nuela Gracia Posadas (Dasol Catholic School, DC)
Carla Marnessa Pua (Pangasinan Universal Institute, DC)
Quincy Quain Quimosing (Pangasinan National High School)
Jose Paolo Rayco (Philippine Science High School Diliman)
Miguel Resoso (Philippine Science High School IRC)
Ara Marie Leal Rodriguez (Miriam College High School, QC)
Anna Ysabella San Juan (The Seed Montessori School, QC)
Irish Ann Sanchez (Philippine Science High School Diliman)
Gueen Zaida Sanguenza (Ramon Magsaysay High School, QC)
Maggi Mae Santos (Dominican School, DC)
Zyrelle Avienn Santos (Philippine Science High School Diliman)
Marco Philip Serafica (Philippine Science High School IRC)
Francis Roy Serrano Jr. (Philippine Science High School IRC)
Dianne Servito (Cherished Moments School, DC)
Jeressa Singson (Grace Baptist Learning Center, DC)
Sid Karlo Sison (Urdaneta City National High School)
Nathanael Soliven (Mary Help of Christian Seminary)
Sarah Jean Supnet (Rosales National High School, UC)
Katrina Tamayo (St. Charles Academy, DC)
Holly Mae Tandoc (Mother Goose Special Science High School, DC)
MarK Daryl Tandoc (St. Albert the Great School, DC)
Shirley Umagtang (Olongapo City National High School)
Rene Mar Utanes (Philippine Science High School IRC)
Billy Joe Uy (Philippine Science High School CVC)
Doris Vargas (Pangasinan National High School)
Marie Cleophine Velasco (Ednas School, DC)
Kady Michelle Wilson (Jubilee Christian Academy, QC)
Alexese Marie Yazon (Philippine Sciene High School Diliman)
Christopher John Yu (Manaoag National High School)

Comments